Czym zajmuje się groomer?

W ostatnim czasie znacznie wzrosła(o) popularność rasowymi psami. Pies aktualnie przestał kojarzyć się z burkiem beztrosko biegającym po podwórku. W obliczu tych zmian, rośnie się też sektor oferujący różnego rodzaju usługi dla psów.

Właściciele czworonogów nie szczędzą pieniędzy na zwiększanie standardu życia swoich pupili. Karmy dla psów mają coraz lepszy odżywczo skład. Coraz więcej lokali zachęca ludzi by odwiedzali je z czworonogami. Popularność zyskuje także strzyżenie psów.

Fryzjer dla psów to najnowszy krzyk mody wśród właścicieli psów. Psi fryzjer Gdańsk powstaje w kolejnych miejscach. Zatem na czym dokładnie polega praca groomera?

Fryzjer dla psów – co oferuje?

Psi fryzjer Gdańsk zajmuje pielęgnacją zwierząt. Wiele ras psów partycypuje w różnego rodzaju wystawach. Dzięki cyklicznemu strzyżeniu mogą one za każdym razem dobrze wyglądać.

Polska nazwa: psi fryzjer nieco zawęża pole działania groomera. Groomer bowiem zajmuje się nie jedynie strzyżeniem, ale także holistyczną pielęgnacją czworonogów. Stryżenie psów jest zatem jednym z wielu zajęć groomera.

Fryzjer dla psów dba o czystość i odpowiedni wygląd zwierzęcia. Zajmuje się kąpielą i czyszczeniem okolic oczu i uszu, a także gruczołów odbytowych i płciowych. Psi fryzjer Gdańsk kontroluje by pies nie miał żadnych pasożytów. W razie potrzeby usuwa pchły i kleszcze z grzbietu psa.

Fryzjer dla psów tak naprawdę oferuje zabiegi, które można porównać do odwiedzin w spa. Pies po takim spotkaniu opuszcza salon groomerski całkowicie odświeżony.

Choć niektórzy odbierają usługi groomera jako ekstrawagancję, to właściciele wypowiadają się w samych superlatywach.

Wizyta u groomera od A do Z

By móc wyrobić sobie opinię na ten temat, trzeba wiedzieć jak wygląda tego typu wizyta.

Po pierwsze groomer musi cechować się nalezytym podejściem do zwierząt. Psy bowiem z natury niechętnie podchodzą do wszelkich zabiegów okołokosmetycznych. Psi fryzjer Gdańsk musi wobec tego znaleźć wspólny język z psem.

Na podstawie informacji otrzymanych od właściciela dopasowuje on spektrum wykonywanych zabiegów. Wiedza ta, pozwala też na dobór właściwych kosmetyków i narzędzi.

Następnie przeprowadzane są zaplanowane wcześniej zabiegi – startujemy od kąpieli. Strzyżenie psów jest efektywniejsze gdy sierść jest zwilżona. Po wstępnym strzyżeniu, fryzjer dla psów przechodzi do szczegółów – czesze i trymuje pupila.

W dalszej kolejności ciało psa sprawdzane jest pod kątem posiadania pasożytów. Później psi fryzjer Gdańsk wykorzystuje środki kosmetyczne i dezynfekujące.

Całość zabiegów trwa trochę czasu. Jednak po wszystkim pies wygląda naprawdę świeżo.

Co predysponuje do pracy w zawodzie groomera?

Bez wątpienia wizyta w salonie groomerskim jest dla psa generującym nerwy wydarzeniem. Psi fryzjer Gdańsk wyróżniać się musi odpowiednim podejściem do zwierząt. Musi być cierpliwy i delikatny.

W tym zawodzie również bardzo ważne jest by ciągle się dokształcać. Zainteresowane osoby bez problemu znajdą kursy podnoszące ich kwalifikacje.

By zacząć pracę jako psi fryzjer Gdańsk należy ukończyć dedykowany kurs. W jego trakcie potencjalny fryzjer dla psów poznaje techniki i metody strzyżenia psów. Kursant zdobywa również wiedzę teoretyczną na temat typów psiej skóry i sierści oraz wykorzystywania narzędzi podczas pracy.