Działanie i zalety rekuperacji

Rekuperacja staje się coraz popularniejsza w rejonie Gdyni i całego Trójmiasta. Do zwiększonego popytu przyczynia się rozwój technologii budowlanych. Gdy nowopowstałe budynki są coraz lepiej ocieplane, powszechnie używane są szczelne okna, rotacja powietrza we wnętrzu jest problemem. Poznaj zalety rekuperacji i sprawdź, jak działa.

System działania rekuperacji

Najbardziej intuicyjną rzeczą, którą robi większość ludzi, jest otworzenie okien. Wiąże się to jednakże ze sporą stratą ciepła w pokojach wietrzonych w ten sposób. Przychodzi do tego hałas oraz zanieczyszczenia z zewnątrz uciążliwe dla astmatyków, zwłaszcza gdy chodzi o spore miasto takie jak Gdańsk lub Gdynia. Rekuperacja to system wentylacji nawiewno – wywiewnej z odzyskiem ciepła. Dzięki wirnikom świeże chłodne powietrze, które jest zasysane do pomieszczenia zostaje ocieplone dzięki energii odzyskanej z powietrza, które zostało usunięte z pomieszczenia. Cykl ten zachodzi prawie nie słyszalnie oraz przy niewielkim zużyciu energii.

Dlaczego warto postawić na rekuperację

dużą zaletą rekuperacji jest kwestia oszczędności. Rekuperacja umożliwia na oszczędność na koszcie za ogrzewanie nawet do 70%, dzięki temu, że nie wytraca się temperatura w czasie wentylacji pomieszczeń. Dzięki wykorzystaniu filtrów masz możliwość cieszyć się czystym powietrzem bez przykrych zapachów czy dźwięków z zewnątrz. Jest to również bardzo bezpieczne dla środowiska rozwiązanie. Bez rekuperacji budynki ekologiczne czy pasywne nie mają możliwości dobrze działać. Największym plusem rekuperacji jest jednak jej dobroczynny wpływ na zdrowie, dzięki czystemu powietrzu o optymalnej temperaturze i wilgotności poczujesz się lepiej, Twój sen stanie się głębszy, zwiększy się Twoja koncentracja, skóra i błony śluzowe będą odpowiednio nawilżone, a alergicy dostaną wolne od pyłków powietrze.

Jak zamontować rekuperację

By rekuperacja działała bez zarzutu, niezbędny jest dobry projekt techniczny i profesjonalny montaż. Warto skorzystać z usług doświadczonej firmy działającej na terenie Trójmiasta. Dzięki temu masz możliwość cieszyć się czystym powietrzem przez wiele lat.

Źródło: Ecosynergia