Ile kosztują usługi architekta?

Rozważasz remont swojego domu, a może inwestujesz w mieszkania na wynajem? W pierwszej kolejności zwróć uwagę, jakie usługi dostarcza architekt wnętrz. Duża liczba ludzi boi się, że koncept wnętrz zrujnuje ich portfel. W tym materiale pokażemy, że projektowanie wnętrz to nie zbytek.

Projektowanie wnętrz domu a mieszkania

W obu przypadkach możemy spotkać się z zupełnie innym utrudnieniami. Domy zwykle posiadają bardziej obszerne kuchnie, salony oraz większą liczbę pomieszczeń. Potrzebują zupełnie różnego projektowania niż mieszkania, w których zazwyczaj zależy nam na zrobieniu maksymalnej ilości schowków. Dlatego też projektanci zwykle proponują bardzo zbliżone zakresy cen za m/2 dla domów i mieszkań.

Poszukujesz fachowego architekta w takich miastach jak Siedlce czy też Biała Podlaska? Zobacz koniecznie poziom2.pl.

Projektant zwykle ma w ofercie parę opcji. Różnią się one zakresem dokładności projektu, jak również kosztem. Jeśli nie obawiasz się sam podjąć wyzwań budowlanych, możesz wybrać projekt koncepcyjny. Oferuje ci on inspiracje oraz bazowy układ. Kiedy nie masz ochoty pamiętać o szczegółach, warto, żeby kompleksowego projektu podjął się architekt. Zaplanuje on nie tylko rozkład ścian działowych i instalacji, ale również od a do z zaprojektuje charakter pokoi. Gdy zależy ci na unikalnym wystroju i dobrym wykonaniu wszystkich zaplanowanych rozwiązań, wybierz nadzór autorski architekta.

Biuro czy projekt z ogłoszenia?

W sieci znajduje się masa ogłoszeń, które kuszą niską ceną. Wykwalifikowany architekt ma przygotowane portfolio, na bazie którego możesz ocenić jakość jego projektów. Wiąże się to z większym kosztem, ale daje możliwość oszczędzić w innych etapach remontu. Biura projektowe dzięki współdziałaniu z wieloma markami pomogą ci uzyskać korzystniejsze ceny za materiały.