Jakie składniki znajdują się w naturalnych kosmetykach?

Kosmetyki dla dzieci – zwłaszcza tych najmłodszych – powinny mieć odpowiednio dobrany skład. Najlepszym wyborem okazują się być najwyższej jakości naturalne kosmetyki dla dzieci, których zakup nie stanowi obecnie większego problemu. Zanim jednak skierujemy swoje do sklepu warto dowiedzieć się, jakich składników w takich kosmetykach szukać, aby faktycznie zatroszczyły się one o skórę maluszka.

Naturalne kosmetyki dla dzieci nie zawierają substancji o działaniu wysuszającym. Zalicza się do nich znienawidzone przez dermatologów SLS oraz SLES. Nawet dzieci, u których nie występują żadne problemy skórne nie zniosą dobrze takich substancji. W kosmetykach naturalnych nie powinno znaleźć się również mydło ani pochodne formaldehydu.

Tym, co natomiast znajduje się w kosmetykach dla dzieci określanych jako naturalne są wyciągi z roślin oraz kwiatów. Producenci często sięgają po wyciągi roślinne, które wybierane są niezwykle precyzyjnie. Jeżeli kosmetyk zawiera aromaty, to są to wyłącznie substancje pochodzenia naturalnego. Wymieć można takie składniki, jak ekstrakt z alg morskich, ekstrakt z hibiskusa, masło Shea.