Jakiego rodzaju podłogę wybrać do sypialni?

Urządzenie sypialni nie jest łatwe. Trzeba dobrać wiele dodatków, akcesoriów i mebli, które złączą się w niezwykle estetyczną całość. Jednym z istotnych elementów jest z pewnością podłoga – wiele osób stoi przed dylematem, czy powinna składać się z paneli, czy może wykładziny.

Wady i zalety

Każde z wyjść ma swoje plusy, ale również szereg mankamentów. Wykładziny różnego typu mogą prezentować się niezwykle urokliwie. Ponadto możemy wybrać dokładnie taki kolor, jaki chcemy – na rynku jest wiele tego rodzaju rozwiązań w różnorakich wzorach i kompozycjach.

Parkiet, panele czy wykładzina?

Fani bardziej tradycyjnego podejścia do tego tematu z pewnością jednak będą kierować swoją uwagę w stronę drewnianych podłóg. W tym wypadku można mówić o zaletach takich jak trwałość oraz bardzo elegancki wygląd, niezależnie czy chodzi o parkiet, czy o panele. Wykładziny wymagają regularnego odkurzania, aby nie zatrzymywać mnóstwa kurzu, ale drewniane podłogi potrzebują pielęgnacji innego typu. Przyda się na przykład olej do podłóg, dzięki któremu ich żywotność znacznie się zwiększy, a my nie będziemy musieli martwić się ewentualnymi uszkodzeniami czy zarysowaniami.

Wybór jest pokaźny. Dobrze jest skomponować podłogę z pozostałymi meblami oraz dodatkami obecnymi w sypialni, aby całość była harmonijna i estetyczna.