Jakim sposobem powstają hale przemysłowe?

Zdajesz sobię sprawę, że hale przemysłowe które obecnie są stawiane są prawie trzykrotnie większe w ciągu dwóch ostatnich dekad?
Bezsprzecznie to zakłócenia w łańcuchu dostaw są czynnikiem, który napędza tę zmianę. Ponadto kryteria projektowania, układu i wyboru lokalizacji dla hal zmieniały się z biegiem czasu. Niektórzy stawiają na konstrukcje stalowe inni z kolei na konstrukcje żelbetowe.

Jakim sposobem powstają hale przemysłowe?

Z pewnością budowa konstrukcji żelbetowych to długi i pracochłonny proces. Zanim rozpoczniemy montaż konstrukcje stalowe wymagają uzyskania pozwolenia na budowę. Proces stawianie takich budowli jest sprecyzowany. Do uzyskania pozwolenia potrzeba także sporządzenia projektu budowlanego konstrukcji. Ma on w precyzyjny sposób odzwierciedlać wszystkie potrzeby inwestora a także docelowe przeznaczenie obiektu. Nie zapominajcie o tym, że projekt budowlany musi sporządzić architekt, który posiada specjalne uprawnienia.

Projektowanie układu hali przemysłowej – jak wygląda?

Budowa hali przemysłowej to cztery etapy. Składem każdego z nich wchodzi kilka mniejszych czynności. Pierwszy etap, bez którego budowa nie rozpocznie się, jest zgromadzenie całej wymaganej dokumentacji oraz zrobienie projektu konstrukcji. Następne kroki to:

– prefabrykacja elementów konstrukcyjnych,

– montaż hali,

– wykończenie i instalacja.