Kruszywa Trójmiasto – Jakie mają zastosowanie i zalety

Przy takiej mnogości kruszyw nietrudno się pogubić. Który jest dobry do Twojego projektu? Przeczytaj więcej o kruszywie budowlanym i do czego jest powszechnie wykorzystywane.

Co to jest kruszywo?

Kruszywo to termin używany do opisania sypkiego surowca gruboziarnistego do średnioziarnistego. Najczęstsze rodzaje kruszyw to: tłuczeń kamienny, żwir, piasek. Kruszywa różnią się materiałem, z którego pochodzą i rozmiarem ziarna, a każdy gatunek ma inne użycie. 

Klasyfikacja kruszywa

Można klasyfikować rodzaje kruszywa na naturalne i sztuczne. 

Naturalne to materiały, które powstały w wyniku erozji skał bądź zostały uzyskane przez mechaniczne skruszenie skał. Poddawane są one uszlachetnieniu, czyli usuwaniu zanieczyszczeń.

Sztuczne także mają pochodzenie mineralne, ale poddawane są one recyklingowi oraz obróbce termicznej, dzięki czemu powstają nowe kruszywa takie jak, np. glinoporyt. Jeśli zamierzasz nabyć kruszywa w okolicy Trójmiasta to udaj się do www.polgravel.pl. Dostaniesz tam wszelkie rodzaje omawianych kruszyw.

Zastosowanie kruszywa

W branży budowlanej kruszywa zwykle stosuje się do przygotowania mieszanek betonowych. Stanowią one do 70% całej masy mieszanki. W zależności od gatunku betonu stosujemy różne rodzaje kruszyw. Do tworzenia zwykłego betonu używamy, m.in. bazaltu. W przypadku mieszanki ciężkiej wykorzystujemy, np. baryt. Do tworzenia lekkiego betonu odpowiedni jest węglanoporyt lub keramzyt. Szeroko wykorzystywany jest też piasek, między innymi do przygotowania zapraw murarskich. Jeśli szukasz kruszywa w obrębie Trójmiasta, firma Polgravel zapewni ci szeroki wybór.

Jakie rodzaje kruszyw do Twojego projektu?

W zależności czego wymaga Twój projekt, czy jest to budowa domu, lub też ozdobienie ogródka, kruszywo budowlane ma szerokie zastosowanie. Korzysta się z niego nie tylko do prac budowlanych, ale możesz go użyć również jako ozdoby oczka wodnego. Często do tego celu używane są otoczaki, które dodają naturalnego wyglądu. Kamienie i żwir często stosowane są do aranżacji ogrodu. Zapełniając nimi przestrzeń, zabezpieczamy ziemię przed chwastami i dajemy ciekawe tło naszym roślinom. Do utwardzenia podjazdu możesz użyć żwiru lub piasku, zapewni ci to stabilne twarde podłoże i odpowiednie odprowadzenie wody. Polgravel kruszywa Trójmiasto dostarczy ci surowiec odpowiedni do twoich potrzeb.