Montowanie drzwi wewnętrznych

Czy da się montować drzwi samemu? Drzwi wewnętrzne są w stanie przytwierdzić eksperci, nie mniej można także zrobić zadanie własną ręką w miejscu zamieszkania. W jaki sposób to urzeczywistnić? Doradzamy.

Od czego zacząć montaż drzwi?

Nim zainicjujemy założenie drzwi wewnętrznych, warto zaznajomić się z umową gwarancyjną. Może wyklarować się że ubezpieczenie przynależy do nas tylko wówczas, kiedy przysługa będzie wykonywana za sprawą doświadczonym specjalistom. nie warto także zaczynania instalacji podczas gdy w lokalu nie ma jeszcze ułożonych posadzek.

W sytuacji gdy mamy w planach zamontować drzwi wewnętrzne z oprawą sprawdźmy, czy jesteśmy w posiadaniu pełnego kompletu. Ramy pozostają jako wykonane niezmiennie z trzech części. Trzeba wszystko zintegrować. W odwrotnej sprawie nie umiemy poprawnie urealnić naszej pracy.

Co będzie potrzebne?

Z początku trzeba uszykować elementy futryny ,które są nam niezbędne. W następnej kolejności instalujemy całość składowych ramy – robimy to z użyciem kleidła, albo klamer a także blachow. Teraz dodajemy ramę w lukę w ścianie. Należy pozostawić szczelinę równającą się 1-2 cm. Między elewacją a futryną wstawiamy drewniane kafelki. Ościeżnicę powinno się przymocować do wewnętrznej powierzchni drzwi wewnętrznych. Na samym końcu przyczepiamy okładki chowające.