Najczęstsze fakty i mity o klimatyzacji

Kiedy razem z nadejściem lata praca w biurowcu staje się nie do zniesienia, a po powrocie do domu nie możemy komfortowo odpocząć, warto rozpatrzyć instalację klimatyzacji. To rozwiązanie szybko zyskuje na popularności w regionie miast takich jak Sochaczew czy Skierniewice. Wraz z coraz większym wzięciem na urządzenia klimatyzacyjne narosło naokoło tego tematu wiele mitów, które możesz usłyszeć od znajomych. Dziś zapoznamy się z najpopularniejszymi z nich.

Informacje zaczerpnięte od firmy https://clim-rem.pl/.

Klimatyzator zużywa dużo prądu

Jeśli obawiamy się , że nasz budżet domowy ucierpi, warto rozpatrzyć klasę energetyczną. Najlepsze klimatyzatory uzyskały klasę A+++. Nowoczesne klimatyzatory z inwerterem dostępne w Łowiczu są o 30% bardziej energooszczędne niż zwykłe urządzenia. Na rynku dostępne są też urządzenia z funkcją płynnego zmieniania trybu pracy, dzięki czemu nie będziemy się zamartwiać wysokimi rachunkami. 

Klimatyzacja jest niezdrowa

Rozwiejmy wszystkie wątpliwości – klimatyzacja przepisowo używana nie ma szkodliwego wpływu na nasze zdrowie. Co więcej dostępne modele oferują system oczyszczania powietrza, za co będą szczególnie wdzięczni dzieci. Aby tak było, powinniśmy jednak pamiętać o regularnym serwisowaniu naszego urządzenia. Warto to powierzyć to profesjonalnej firmie. Aby uniknąć przewiania i czuć się komfortowo, temperatura w budynku nie powinna być niższa niż 5-7 stopni od tej na dworze.

Klimatyzatory są bardzo głośne 

Kilkanaście lat temu klimatyzatory rzeczywiście były wyjątkowo głośne, ale od tamtej pory wiele się zmieniło. Producenci wyraźnie dopracowali swoje urządzenia. Pojawiły się jednostki typu split, które za sprawą układu łopatek wentylatora potrafią pracować z głośnością mniejszą niż 19 dB. Dane o głośności pracy możemy też wyczytać z etykiety energetycznej na urządzeniu lub poradzić się profesjonalisty.