Piwnica – jak ją zagospodarować?

Z całą pewnością projektant wnętrz w Warszawie aranżując piwnicę ma nie lada wyzwanie. Ciężko jest ukryć, że w tym wnętrzu jest ogromny potencjał, i warto go w pomysłowy sposób wykorzystać.

Jak urządzić piwnicę?

To co powinno Ci przyświecać w tym, aby znaleźć idealny pomysł na piwnicę, to jak można ją urządzić w funkcjonalny i pomysłowy sposób. Jeśli Twój projektant będzie miał dużo wyobraźni pomieszczenie to może być centrum rozrywki lub po prostu pomoże z organizacją w domu. Dzięki piwnicy możesz pozbyć się na przykład dodatkowych szaf z sypialni albo sprzętów AGD, które zabierają przestrzeń w łazience. Pamiętaj również, że ważną rolę podczas aranżacji piwnicy odgrywa jednak projekt. Bezsprzecznie odpowiedni plan uwzględnia wielkość pomieszczenia w piwnicy oraz panujące w nim warunki. Ważne jest także to aby piwnica była zagospodarowana zgodnie z trendami. Jednakże wybierając dobrego projektanta wnętrz będziesz mieć pewność że salon w piwnicy będzie wspaniale zaaranżowany.

Jakie style we wnętrzarstwie są teraz w trendach?

Style wnętrzarskie w 2022 roku są wyjątkowo kontrastowe. Na początku możemy zaobserwować, modę na styl prosty oraz fascynację środowiskiem naturalnym, z drugiej stronu widoczny jest trenda na ekscentryczne eksplozje kolorów i kształtów. Ponadto w 2022 roku powróciła do nas moda lat 80. Zauważamy też u projektantów fascynację Azją. Aranżacje domu, zwłaszcza sypialni w 2022 roku, są oparte na miękkich tapicerkach oraz przyjemnych dla dłoni tekstyliach. Królem tkanin welur, jest on nie tylko miękki, to dodatkowo idealnie odbija światło, dzięki czemu jest doskonały materiał do poważnych domów.