Poznański architekt wnętrz prezentuje swoje realizacje

W tym artykule opisujemy wspaniałe projekty stworzone przez Home Plan – architekt wnętrz w Poznaniu.

Kancelaria adwokacka w Poznaniu

W pomieszczeniu widnieją przeszklone drzwi oraz ściany i okazałe okna z drewnianymi futrynami. Na skutek tego pomieszczenie jest jasne. Przy każdym oknie powieszone są szare zasłony. Na środku pomieszczenia postawiony został spory grafitowy stół, a dookoła stołu jasne krzesła z metalowymi nóżkami. Blisko okna balkonowego w ścianie jest zamontowany regał na książki. Regał składa się z 6 półek i jest w kolorze ciemnego brązu. Architekt wnętrz sprytnie wmontował go we wnękę w ścianie, przez to nie zajmuje w ogóle przestrzeni.

Na suficie powieszone zostały dwie czarne lampy. Wyglądają trochę jak duży plażowy kapelusz lub parasol przeciwsłoneczny. Posiadają zamontowane duże żarówki, w ten sposób nawet po zachodzie słońca pokój może być dobrze oświetlony.

Mieszkanie dwupoziomowe w Poznaniu

Pierwsze piętro mieszkania w Poznaniu składa się z dużego pokoju połączonego z kuchnią. Zobaczymy w nim niesamowicie użyteczne parapety, które są także stołem kuchennym. Przy białych parapetach zostały postawione 2 czarne, barowe krzesła a siedząc na nich można obserwować jak wygląda dzień na zewnątrz. Pod parapetem w kuchni została zamontowana szafka w kolorze białym – tak samo jak wszystkie meble w tej części mieszkania. Zaraz nad zlewem i blatami została powieszona półka, w ten sposób kuchnia otrzymała dodatkową przestrzeń na kwiaty doniczkowe i nieduże rzeczy codziennego użytku. 
Architekt wnętrz sprytnie odseparował kuchnię od części salonu za pomocą położenia innej podłogi – znajdują się tam ciekawe sześciokątne kafelki mające różne odcienie szarości. W salonie inaczej niż w kuchni są drewniane panele. W części salonowej, ale tuż obok kuchni postawiono sporej wielkości czarny stół, a przy nim przeróżne krzesła – zarówno czerwone, białe ale także czarne. Zaraz nad stołem wisi biała lampa, która prócz tego, że ładnie wygląda jest także funkcjonalna i można ją przesuwać w pozostałe fragmenty pomieszczenia. W salonie parapet również nie jest bezużyteczny – wszędzie stoją rośliny doniczkowe a dodatkowo został pod nim zrobiony regał na książki.
Na wprost kuchni przy ścianie postawiona została ciemnoszara kanapa – narożnik. Tuż przed nią położono modny czarno-biało-szary dywan z azteckimi rysunkami. Na dywanie została ustawiona ława, która ma kolor jasnego brązu, a popielaty bieżnik doskonale łączy się z kanapą i dywanem. Tuż przy narożniku ustawiono lampę stojącą, która sprawia, że nawet po zmroku zaczytanie się w książkę nie będzie problemem. Tuż obok lampy mieszczą się modne drewniane schody z białą balustradą, które zaprowadzą Cię na drugie piętro apartamentu w Poznaniu.

Mieszkanie w Poznaniu

W mieszkaniu w Poznaniu architekt wnętrz z Home Plan zajął się zaprojektowaniem łazienki. Zamontowane zostały tam modne czarne kafelki. Kafelki nie nie mają formy banalnych kwadratów, ale posiadają kształt rombu i są rozmieszczone na ścianie na zmianę, w taki sposób, że tworzą strzały w górę i w dół. W łazience umieszczona została biała szafka z czarnym blatem, a na nim jest biała umywalka z metalicznym wysokim kranem. Tuż nad umywalką architekt wnętrz zdecydował się zawiesić owalne lustro, a nad nim czarną lampę – kinkiet. 
Na dodatek w lokalu w Poznaniu Home Plan zdecydowało postawić dużą białą szafę, która sprytnie oddziela przedpokój od salonu. Szafa ta posiada drewnianą wnękę, która została zmieniona w siedzisko, na którym można na przykład zdjąć buty, ale jest też wieszakiem na kurtki oraz akcesoria.

Dom z basenem

W domu z basenem architekt wnętrz postawił na bardzo unikalny krok – betonowy sufit. Idealnie współgra z salonem i pokojem dziecięcym. W salonie pięknie dopełnia się to z kominkiem oraz miejscem do trzymania drewna oraz grafitowym narożnikiem. Dodatkowo dom ma podłogi w kolorze ciemnego drewna i ogromne okna, które zostały wstawione na długości całej ściany. Do betonowego sufitu doskonale dobrane są żaluzje, które wiszą w oknach.
Takie same żaluzje i panele widnieją również w pokoju dla dziecka, który ma biało-szarą tapetę, ukazująca drzewa. Pod ścianą z tapetą architekt wnętrz postanowił ulokować białe łóżko w kształcie domku. Na środku pokoju za to ulokowany został biały dywan a także kolorowe poduszki. Zastosowane kolory doskonale ze sobą grają i pomimo zastosowania dużej ilości bieli i szarości – pokój nie wygląda smutno.