Przyszłe trendy w urządzaniu wnętrz – co będzie trendy w bieżącym roku?

Moda wnętrzarska na 2022 rok generalnie będzie podobne do tych z ubiegłego roku, niemniej jednak pojawi się także kilka nowości, które zaskoczą wielu. Ten rok koncentruje się w dużym stopniu na środowisku, oraz na rzeczach DIY.

Zobacz jakie barwy będą modne we wnętrzarstwie w 2022

Uposażenie wykonane z wegańskich tworzyw to nierozerwalny składnik trendów we wnętrzarstwie na 2022 rok. Najważniejszym kolorem tego sezonu jest zielony. Projektowanie wnętrz w Warszawie w tym roku zwraca uwagę na zielone dodatki w projektowanych wnętrzach. Najbardziej popularne są intensywne barwy które kojarzą się z kamieniami. 

Oprócz koloru zielonego w modzie będzie jeszcze fiolet. Fioletowy nie był od dłuższego czasu widziany w modzie wnętrzarskiej. Jako ciekawostkę dodamy, że fiolet najmodniejszy był w kolorowych latach 80. W bieżącym roku w trendzie jest odcień ametystu, bzu a także borówki.

Niemniej jednak obecne trendy w dekoracji wnętrz są łaskawe też dla entuzjastów klasyki ze względu na to że w modzie będą też  ziemiste kolory, takie jak  gliniana szarość, brąz, karmel.

Zobacz Jakie meble będą w modzie w 2022 roku

W tym roku w dalszym ciągu w trendzie pozostają meble modułowe. One są od paru lat dużą popularnością. Nic w tym dziwnego, z uwagi na ich ogromną praktyczność.  Meble systemowe które będa w modzie w tym roku zaintrygują nas nisko zaprojektowanym siedziskiem które jest wyraźnie zainspirowane designem azjatyckim.

Warto również dodać, że dzisiejsze moda w urządzaniu wnętrz bardzo nawiązują do mody z lat 80. 

Jakie tkaniny jest w trendach w bieżącym roku? – zobacz!

Wystrój wnętrz, zwłaszcza sypialni w 2022 roku, oparte są na miękkich tapicerkach i przyjemnych dla dłoni tekstyliach. Królem tkanin welur, który nie dość, że jest miękki, to perfekcyjnie odbija światło, przez co jest to idealny materiał do poważnych domów.
Można również wspomnieć, że plany wnętrz w bieżącym roku tuż obok weluru wykorzystują tkaniny lniane. Projektanci wnętrz, których miejscem pracy jest na przykład Warszawa lubią tapicerki o konkretnym splocie, lniane posłanie a także cieniutkie wykonane z lnu zasłony które nadają modernistycznym domowym delikatnego, rustykalnego klimatu. 

Sprawdź jakie kamienie w bieżącym roku dopasowują się modę!

Marmur – właśnie ten  luksusowy i chłodny minimalistyczny kamień został trendem w bieżącym roku. Ten kamień używa się do tworzenia przykładowo  stołów, stolików czy też wanien.
Ponadto w 2022 roku w modernistycznych domach nie brakuje różnorodnego kamieni. Możemy go spotkać w formie kafli ściennych, jako element mebli a także materiał, z którego powstają dodatki.

Bieżąca moda we wnętrzarstwie –  środowisko ponad wszystko!

Wygląda na to, że moda na ekologię na dobre wpasowały się do branży dekoracyjnej. Moda wnętrzarska na 2022 rok stwierdzają, że świadomość ekologiczna jest wyjątkowo ważna. Producenci ścigają się w wytwarzaniu mebli a także dodatków z ekologicznych materiałów.
Oczywiście nie oznacza to, że za wszelką cenę musisz zagospodarować mieszkanie designerskimi przedmiotami eko. W ekologiczne trendy wnętrzarskie idealnie wpasują się meble wykonane z palet, a także kupione na pchlich targach. Można też znaleźć interesujące meble z PRL-U, które w tym sezonie także są modne. Reasumując podstawą ekologicznego trendu jest ograniczenie konsumpcji.

Sprawdź jakie style wnętrzarskie w tym roku wpasowują się w modę!

Style wnętrzarskie w tym roku są wyjątkowo zróżnicowane. Po pierwsze można zaobserwować, modę na styl klasyczny a także fascynację naturą, z drugiej zaś strony widzimy trenda na oryginalne eksplozje kolorów i kształtów. Ponadto w 2022 roku wraca do nas moda lat 80. Obserwujemy też u projektantek fascynację Azją.