Skup złomu – co musisz wiedzieć? praktyczne podpowiedzi

Aby zacząć zarządzanie obojętnie jakiego biznesu należy najpierw najlepiej jak się da poznać jego specyfikę. W firmach i gospodarstwach domowych z każdym rokiem wzrasta nakład złomu. Zbędne metale leżą odłogiem w magazynach, piwnicach i na podwórkach utrudniając pracę. Najważniejsze jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Powinno być adekwatnie zagospodarowane i być specjalnie przeznaczone pod skup złomu w Warszawie – należy zdobyć zgodę na taką działalność. Będzie to możliwe do wykonania w miejscu, w którym, rejon służy do zagospodarowania przestrzennego lub gospodarczego. Po tym zatroszcz się o lokal, w którym przechowywać złom, auto do zgodnego z przepisami transportowania złomu oraz pozwolenie na magazynowanie odpadów. Skoro mowa o sprzęcie – pamiętaj o kupnie dobrejwysokiej jakości wagi, która pozwoli Ci na rzetelne pomiary.

Kwestia prawna – jak sposób zgodnie z prawem prowadzić swoje złomowisko. Gdzie w pierwszej kolejności udać się po opracowaniu planu i znalezieniu miejsca na złomowisko?

Później musi pojawić się decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach, po którą należy się udać do urzędu gminy. Zaraz po tym – licencja. Będziesz jej potrzebował, po to by otworzyć własny skup złomu. Będzie musiała znajdować się na wszystkich Twoich pojazdach oraz zaświadczeniach. Aby ją dostać trzeba ponieść opłatę licencyjną pamiętać aby donieść do urzędu istotne informacje o firmie i jej działalności, to oznacza: dane osobowe właściciela, wybraną nazwę firmy, adres, pod którym będzie można ją znaleźć Twoja działalność, pozwolenia środowiskowe, numer rachunku bankowego który stanie się indywidualnym rachunkiem Twojej działalności, zaświadczenie o niekaralności, zaświadczenia o działaniach egzekucyjnych i zajęciach komorniczych. Taką licencję, jesteś zmuszony ponawiać co 3 lata. dostaniesz i opłacisz, oraz kiedy uda Ci się zdobyć wszystkie potrzebne dokumenty, od razu powinieneś udać się do Urzędu Skarbowego oraz ZUSu zaświadczenia. Do Urzędu Skarbowego trzeba podać firmę, która będzie funkcjonować na wymaganiach spółki cywilnej. Następny krok to udać się do już najbardziej odpowiedniego dla nas banku, żeby założyć w nim konto bankowe dla naszego przedsiębiorstwa.

Po tym jak odnajdziesz już miejsce i posiadasz niezbędne pozwolenia – jakie podjąć? 

Kiedy posiadasz już najlepsze miejsce i licencję nadszedł czas aby pozyskać pierwszych materiałów przeznaczonych na sprzedaż. Złom możnanależy pozyskiwaćzdobywać w różnych miejscach oraz na wiele patentów – w tym celu będziesz musiał od podstaw obserwować rynek. Przede wszystkim dowiedz się, które surowce mają największą wartość, a które odwrotnie. Zdobądź informacje także, których materiałów musisz zupełnie się wystrzegać. Przy pomocy tego typu funkcjonalności możesz również zdobyć np. części do pralek czy samochodów i a także przy ich pomocy pozyskiwać dodatkowy dochód. Najważniejszy jest również segregacja materiałów tak, aby ewentualny nabywca miał ułatwione zadanie. nie zapomnij przede wszystkim o zabezpieczeniu strefy. Materiały powinny być adekwatnie przechowywane oraz nie tworzyć bardzo kolosalnych hałd lub posiadać groźnych kantów. Osoby pracujące muszą mieć profesjonalne stroje oraz obuwie. Nie zapomnij też o zabezpieczeniu klientówkontahentów i zleceniobiorców zadbaj też o własne – dobrze zabezpiecz się przed potencjalną kradzieżą poprzez  istalacja alarmu czy wynajęcie firmy ochroniarskiej, zwłaszcza gdy prowadzisz działalność na terenie większych miast jak np. Wrocław, Łódź czy Warszawa.