Szklane drzwi – do jakiego wnętrza będą pasować?

W jakich lokalach szklane drzwi będą się dobrze sprawdzać?

Szklane drzwi potrafią optycznie powiększyć przestrzeń, dodatkowo spowodują, że mieszkanie będzie dużo bardziej jaśniejsze, niż z drzwiami drewnianymi. Warto zakupić drzwi szklane jeśli nasz pokój nie jest wielkich rozmiarów – wtedy także świetnie spełnią się lustra i meble w jasnych barwach. Nie bez powodu szklane drzwi doskonale współgrają ze stylem skandynawskim. Dodatkowo jeżeli Twoje mieszkanie jest w stylu nowoczesnym albo industrialnym to szklane drzwi również mogą być idealną decyzją.

Następne miejsce, do którego dobrze jest wstawić szklane drzwi to pokój, w którym nie ma okna. Dzięki takim drzwiom będzie wpadało zdecydowanie więcej promieni słonecznych, dlatego że szkło nie blokuje ich przepływu. W związku z tym kuchnia albo spiżarnia, w której nie ma okna, będzie pomimo tego w niewielkim stopniu doświetlona promieniami słonecznymi.

Czy szklane drzwi zawsze są nudne?

Jeżeli nie bierzecie pod uwagę szklanych drzwi dlatego, że nie chcecie braku prywatności przez ich przezroczystość to może jednak warto ponownie rozważyć tę opcję. Te drzwi wykonywane są z przeróżnych gatunków szkła i oprócz tego tradycyjnego znajdziemy na rynku szkło optiwhite, piaskowane, matowe, ale również kolorowe. Jeśli tylko znajdziecie dobrego producenta – a taki z pewnością jest w Warszawie (np. Vizjo-szkło – drzwi szklane) – to nasze drzwi mogą być eleganckie, stylowe oraz funkcjonalne. Dodatkowo szklane drzwi można bezproblemowo ozdabiać. Istnieje możliwość żeby nanieść na nie najróżniejsze kształty lub grafiki. Spowoduje to, że nie dość, że drzwi będą wspaniale zgrywać się z wnętrzem, to jeszcze będą unikalne. Oprócz montowania drzwi ze szkła ozdobnego możemy postawić na technikę fusingu szkła. Polega ona na stapianiu ze sobą przeróżnych odmian i kolorów szkła, tworząc przy tym niesamowicie ozdobne drzwi.

W dodatku szkło umieszczone z innymi materiałami, jak przykładowo drewno, kamień lub ceramika, wygląda niesamowicie atrakcyjnie.

Dlaczego warto kupić szklane drzwi?

Bezsprzecznie największym plusem drzwi ze szkła jest możliwość wizualnego powiększenia pomieszczenia i doprowadzenie do niego większej ilości promieni słonecznych. Oprócz tego możliwość stworzenia oryginalnych i niepowtarzalnych drzwi, a także idealne zgranie ich z pozostałymi dekoracjami w domu.

Kolejną zaletą jest lekkość w czyszczeniu ich. Szklane drzwi są bardzo sterylne i można je wielokrotnie myć i odkażać. 

Warto też dodać, że drzwi szklane wcale nie muszą zajmować dużo przestrzeni gdyż bezproblemowo zdobędziecie takie przesuwane. W ten sposób doskonale sprawdzą się do małych mieszkań.

Niewykluczone, że szklane drzwi będą niesamowicie interesującym i praktycznym dodatkiem do naszego domu lub biura. Zdecydowanie warto zaangażować w to zaufanego producenta, który na pewno wykona je za pomocą szkła hartowanego, tak aby były także bezpieczne. Z pewnością wyszukacie takiego w Warszawie.