Typowy dzień w przedszkolu

Przedszkole pełni bardzo istotną misję w rozwijaniu dzieci. To tutaj zazwyczaj mają pierwszy kontakt z rówieśnikami. Przedszkole zapewnia pociechom szereg aktywności starając się uczyć i rozwijać poprzez zabawę.

Jeśli chcemy by nasze dziecko rosło harmonijnie i wszechstronnie się rozwijało powinniśmy zdecydować się na właściwe przedszkole. Obecnie szukając przedszkola w Gorzów można natrafić na bardzo urozmaiconą ofertę.

Harmonogram zajęć można spokojnie dostosować do zainteresowań dziecka. Opierając się na programie przedszkola w Gorzów dobrze jest się przyjrzeć normalnemu dniu spędzonym przez najmłodszych.

Dzień w przedszkolu – jak długo trwa?

Dziecko na etapie usamodzielniania się spędza w przedszkolu dużo czasu. Gdy rodzice pociechy są w pracy nad dobrem dziecka czuwają pracownicy przedszkola. Dzięki nim, pod nieobecność rodziców młody człowiek ma możliwość bliżej poznawać świat.

Zapisując dzieci do przedszkola w Gorzów rodzic dostaje gwarancję, że dziecko spożytkuje swój czasnie marnotrawiąc go. Mowa o 8-10 godzinach dziennie – tyle mniej więcej trwa dzień w przedszkolu.

W tym czasie wychowawcy starają się pokazywać świat i rozbudzać wyobraźnię. Odbywa się to z wykorzystaniem różnego rodzaju gier i zabaw a także pomocy naukowych.

W przedszkolu dzieci mogą aktywnie spędzać czas poprzez ruch, taniec, śpiew i muzykę. Coraz częściej też maluchy mają opcję nauki języków obcych. Powstają także przedszkola specjalistyczne – skupione na przykład na sporcie, sztuce czy językach obcych.

Dla ambitnych – dodatkowe zajęcia w przedszkolu

Typowy dzień w przedszkolu odbywa się zgodnie z programem przygotowanym przez wychowawców. Uczy to najmłodszych dyscypliny i organizacji. Młoda osoba musi odpowiednio się odżywiać, toteż nie powinno dziwić, że zajęcia rozłożone są między posiłkami.

Pierwszy etap gier i zabaw mamy zatem przed śniadaniem. Po przyjściu do przedszkola dzieci witają się wzajemnie i mają czas na zabawę. Następnie cała grupa konsumuje, które w pewnym sensie kończy pierwsze aktywności.

Po zabawie i śniadaniu czas na zajęcia wychowawczo-dydaktyczne. Ich przebieg często się zmienia, tak by dzieci nie czuły nudy. Są to zajęcia z zakresu gimnastyki ogólnorozwojowej, rytmiki, poznawania liter czy zajęcia językowe. Ten czas jest podsumowywany drugim śniadaniem – po wysiłku trzeba uzupełnić energię.

Przedszkola w Gorzów kładą też duży nacisk na spędzanie czasu na zewnątrz. Spacery, wyjścia do parków czy lasów nie tylko pozwalają zdrowo spędzić czas, ale dają również możliwość poznania bliżej natury. Po harcach następny posiłek – tym razem obiad.

Po obiedzie dzieci często odpoczywają. Natomiast po pobudce znowu jest czas na zabawę i naukę moderowaną przez wychowawców.

Kryteria wyboru właściwego przedszkola

Wybór właściwego przedszkola to nie lada wyzwanie. Trzeba uwzględnić nie tylko zainteresowania i predyspozycje dziecka, ale także opinie przedszkola, zakres możliwości i poziom bezpieczeństwa.

Dzieci w wieku przedszkolnym potrzebują dużo uwagi, dlatego warto celować w nieco mniej liczne grupy, gdzie maluch dostanie więcej uwagi.

Dobrze też, by przedszkole osiągało dobre wyniki w kształceniu dzieci. Pierwsze społeczne interakcje bez wątpienia wywrą duży wpływ na późniejszy rozwój pociechy.